Psychiatra

Grzegorz Małaj

Psychiatra Grzegorz Małaj

O mnieJestem lekarzem, specjalistą psychiatrą II stopnia oraz specjalistą terapii środowiskowej. W 2004 r. ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie z wynikiem bardzo dobry, następnie w latach 2006-2011 odbyłem szkolenie specjalizacyjne w Klinice Psychiatrii SPSK 1 w Lublinie, zakończone egzaminem z wynikiem ponad dobry.


Wykształcenie:

  • 1998 – 2004r. Wydział Lekarski - Akademia Medyczna w Lublinie
  • 2006 – 2011r. Szkolenie specjalizacyjne - Klinika Psychiatrii SPSK1 w Lublinie
  • 2014 – 2015r. Studia Podyplomowe - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Specjalizacje:

  • Specjalista psychiatra II stopnia
  • Certyfikowany specjalista terapii środowiskowej
  • Specjalista d.s. organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia


Doświadczenie zawodowe:
Pierwsza wizyta w gabinecie psychiatrycznym często jest powodem sporego stresu. Z jednej strony towarzyszy nam zwyczajny lęk przed nieznanym, przed mówieniem o najważniejszych, często głęboko skrywanych, intymnych problemach osobie zupełnie obcej, z drugiej – obawa przed negatywną oceną społeczną, napiętnowaniem, wyśmianiem przez otoczenie. Dla własnego dobra warto jednak przezwyciężyć niepokój i udać się do specjalisty.

Podczas pierwszej konsultacji w prywatnym gabinecie psychiatrycznym (np. w Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Lublinie) lekarz wspiera pacjenta, zadaje dodatkowe pytania, które mają pomóc mu w przedstawieniu swojej sytuacji, opowiedzeniu o trudnościach, wyrażeniu dręczących kwestii. Wizyta opiera się w głównej mierze na rozmowie, przebiega w atmosferze wzajemnego szacunku, zaufania i dyskrecji. Pacjent zyskuje poczucie bezpieczeństwa - wizyta w prywatnym gabinecie psychiatrycznym podlega takim samym zasadom, jak każda inna wizyta u lekarza – jest zatem objęta tajemnicą lekarską.

Psychiatra w czasie pierwszej wizyty będzie starał się dowiedzieć, czy u pacjenta współwystępują ewentualne choroby somatyczne, czy u kogoś w rodzinie zdarzały się już zaburzenia psychiczne i czy zgłaszająca się po poradę osoba stosuje jakieś używki. Dla rozpoznania problemu konieczne może okazać się również przedstawienie swojej sytuacji zawodowej, rodzinnej, zarysowanie ogólnych relacji społecznych.

Specjalista z prywatnego gabinetu psychiatrycznego w Lublinie wskaże możliwości i sposoby radzenia sobie z problematycznymi sytuacjami, wyznaczy kierunki postępowania i zaplanuje leczenie.

Dobry Psychiatra prywatnie

Kontakt

Rejestracja
czynna od poniedziałku - do piątku,
w godz.: 14.00-20.00,
tel.: 81 740 24 14,
email.: rejestracja@cbtlublin.pl

rejestracja internetowa